Deska z wędlinami na imprezę to częsty element spotkań towarzyskich. Przekąski wędliniarskie są bardzo łatwe do przygotowania, a zarazem oferują mnóstwo doznań smakowych. Aby zapewnić swoim gościom różnorodność smaków, warto użyć nie tylko dobre wędliny, ale też urozmaicić je oliwkami, serem, owocami, czy orzechami, robiąc duże wrażenie na zaproszonych biesiadkach. 

Deska wędlin – jak przygotować imprezowe przysmaki? 

Wiele osób, które planują rodzinne spotkanie lub większą uroczystość zastanawia się, z czego zrobić deskę wędlin na imprezę, aby bliscy chętnie częstowali się zaserwowanymi przysmakami? Najlepiej sprawdzają się dobre wędliny tradycyjne podawane w towarzystwie serów, warzyw i owoców. Niepotrzebne są tu nawet szczególne przepisy, możemy dać się ponieść fantazji, łącząc odważnie różne smaki! Poniżej nasz pomysł na deskę wybornych smaków i zapachów. Mamy nadzieję, że będą dla was źródłem inspiracji na imprezowe przekąski i oczarują wszystkich gości.

Deska wędlin serów i nie tylko!

Nie bójcie się eksperymentować z dobrymi wędlinami, łączyć szynkę tradycyjną, czy wiejską kiełbasę z innymi produktami np. serem żółtym, mozzarellą i różnymi serami pleśniowymi. Chcąc urozmaicić imprezowy mięsny bufet, warto poczęstować też gości dobrą polędwiczką, baleronem, aromatycznym boczkiem wędzonym, czy klasyczną pasztetową, szczególnie jeśli wiemy, że cenią on tego typu specjały. Na stole powinny też pojawić się kolorowe dodatki, takie jak oliwki zielone i czarne, winogrona, orzechy, które będą ciekawym kontrastem dla wędlin tradycyjnych.

Ile czasu potrzeba na przygotowanie deski wędlin? Nie jest to czasochłonne zajęcie, które wymagałoby dużego talentu kulinarnego – wystarczy 15 minut i piękna deska z ogromną ilością smaków jest gotowa. 

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego sklepu Martika, gdzie oferujemy bardzo dobre wędliny z dostawą do domu, które będą doskonałą bazą do przygotowania dań podczas rodzinnych imprez i innych uroczystości.