Szynka swojska – przedstawicielka tradycji

W Martika najbardziej cenimy sobie tradycję, dlatego właśnie to ona towarzyszy nam od początku naszej działalności. Dzięki zachowanej 100-letniej recepturze, ciągłym nabywaniu doświadczenia i wiedzy, jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najznamienitszych smakoszy wędlin. Chociaż szynka swojska wydaje się banalnym wyborem, to wcale takim nie jest. To wyjątkowo kruche mięso o wyraźnym, przyjemnym zapachu. Szynkę można przyrządzić na więcej, niż sto różnych sposobów i to jedna z jej największych zalet. Nadaje się zarówno na śniadanie, jak i dodatek do obiadu czy kolacji. My już na etapie wędzenia swojskich wędlin wiemy, że ich smak przypomni wam dzieciństwo.

Swojska kiełbasa Martika – drugi muszkieter

Certyfikat wyrobu tradycyjnego, wydany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi posiadają wszystkie nasze wędliny, w tym kiełbasa wiejska tradycyjna. Soczysta, o subtelnym aromacie, może zakręcić w głowie (oczywiście pozytywnie!). Wędzona naturalnym drewnem olchy i buku po prostu nie da rady rozczarować. Proces ten jest bacznie pilnowany przez samych właścicieli. Macie może ochotę na kiełbasę zapiekaną w pomidorach i innych warzywach, zupę fasolową z kiełbasą bądź tortellini z cukinią i kiełbasą? Niezależnie od tego, co wymyślicie, kiełbasa Martika sprawdzi się fantastycznie. Do wyrobu kiełbasy (jak i pozostałych rodzajów wędlin) nie korzystamy z żadnych dodatków chemicznych – z tego powodu warto decydować się na zakup wędlin tworzonych bardziej domowo, niż do sklepów.

Baleron swojski – bo do trzech razy sztuka

Jeśli szykujemy posiłek, warto mieć kilka pomysłów na zapas; w razie, gdyby do czegoś zabrakło składników. W przypadku, gdy lubicie tradycyjne wędliny tak, jak my – baleron swojski świetnie spełni swoją rolę. Delikatny baleron tradycyjny przez wiele godzin marynujemy w zalewie z soli, pysznych ziół i przypraw. To gwarancja niepowtarzalnego smaku. Do wyrobu 100 gramów baleronu używamy aż 130 gramów surowego karczku wieprzowego! Dodatkowo osoby, które nie spożywają produktów z glutenem, mogą być spokojne – nasz baleron nie zawiera ani odrobiny glutenu. A jeżeli nie jesteście pewni, którą z tych trzech wędlin wybrać – zawsze możecie kupić je wszystkie w atrakcyjnych cenach i spróbować!