Produkcja naszych wędlin oparta jest o 100-letnią recepturę. Oferujemy naszym Klientom smaczne i aromatyczne wędliny bez chemii – nie stosujemy żadnych sztucznych dodatków, wędzimy naturalnym dymem w wędzarniach polowych. Do wyprodukowania 100g wędliny wykorzystujemy ok. 130g mięsa. Nasza jakość i tradycja została potwierdzona certyfikatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ludzie szukają smaków i zapachów dobrej wędliny sprzed lat i my postanowiliśmy spełniać ich potrzeby. Nasze produkty nie są wytwarzane przez automaty, tylko robione ręcznie przez rzemieślników z doświadczeniem. 

Co to znaczy, że nasze wędliny są ręcznie robione?

Hasło: “wędliny ręcznie robione” oznacza, że nie używamy żadnych nowoczesnych maszyn, bo nie bylibyśmy w stanie utrzymać takich wyrobów i takiej wysokiej Jakości. Można powiedzieć, że maszyny na korbkę robią najlepsze wędliny w Polsce. Ale to nie tylko zasługa maszyn, ale również doskonałej receptury. Rzemieślnicze podejście jest naszą filozofią. Wprowadzenie nowoczesnych urządzeń spowodowałoby, że przestalibyśmy być małym, tradycyjnym, rzemieślniczym zakładem – tym, co czyni nas wyjątkowymi na rynku producentów wędlin. Od niedawna, mówimy również, że nasze wędliny są bezglutenowe. I wtedy pada pytanie: czy wprowadziliście nową linię produkcyjną, aby produkować wędliny bez glutenu? Nie. Te wędliny, które od ponad 20 lat dostarczamy na rynek są również bezglutenowe. Od bardzo dawna jesteśmy nękani przez przedstawicieli, którzy proponują nowoczesne urządzenia i przedziwne mieszanki zwiększające objętość wędlin. Nasza odpowiedź zawsze jest taka sama, po prostu nie! Kiełbasa ma być kiełbasą, szynka – szynką, schab – schabem a nie wyrobem schabo-podobnym.

Prawdziwe wędliny bez chemii. Czy taka produkcja się opłaca?

Każdy przedsiębiorca prowadzi działalność po to, aby mieć zysk. Żeby w dzisiejszych czasach móc utrzymać się na rynku, produkty muszą być tanie. Nie ma się co oszukiwać, mięso jest drogie więc, aby wędlina była tania, producenci dodają do wyrobów różne rzeczy – nie zawsze zdrowe. Prawdziwa wędlina zrobiona z samego mięsa musi swoje kosztować. I to jest trudne do pogodzenia, zwłaszcza jeśli produkujesz na szeroką skalę. Dlatego producenci wędlin muszą podejmować decyzję, czy dostarczają na rynek produkt tani, czy drogi. Większość decyduje się na produkt tani, którego oczekują Klienci, ale taka wędlina zawiera mięso z dodatkami w różnej postaci. Nieliczni stawiają na wysoką jakość, produkując drogą wędlinę, która ma samo mięso, plus to, co niezbędne z chemii, czyli peklosól (peklosól musi się znaleźć  wędlinie, aby końcowy wyrób był bezpieczny i zdrowy). Najważniejszy jest produkt gotowy. Podsumowując, różnica polega na zawartości mięsa w produkcie gotowym.

Jeśli tęsknisz za zapachem i smakiem wędlin z dawnych lat to ja je dla ciebie robię każdego dnia, metodą rzemieślniczą ?. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu online: www.martika.pl