O NAS

  • Martika - wyroby tradycyjne - obrazek

Martika jest rodzinną firmą, zajmującą się wyrobem najwyższej jakości tradycyjnych wędlin. Niezmienna od lat, przekazywana z pokolenia na pokolenie receptura wytwarzania wędlin pozwala na uzyskanie wyjątkowych w smaku specjałów, którymi dzielimy się z Państwem od 1998 roku.

100-letnia receptura spisana w zeszycie przez naszą ciocię Jadzię została w pełni wykorzystana przez nas do produkcji wędlin. Głównym celem było uzyskanie smaków oraz jakości wędlin z dawnych lat. Nasze starania zostały docenione przez Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi wpisując nasze wędliny na listę produktów tradycyjnych.
Swój niepowtarzalny smak i doskonały aromat wyroby z Martiki zawdzięczają wyselekcjonowanemu ze szczególną uwagą mięsu oraz specjalnej kompozycji ziół i odpowiednich przypraw, których proporcje stanową ściśle strzeżoną tajemnicę rodziny.
Nasze produkty słyną ze staranności procesu wyrobu, którego każdy etap jest osobiście nadzorowany przez właścicieli firmy. Szczególnie dużo uwagi poświęcamy procesowi wędzenia – właściciel firmy, pan Feliks Jaje osobiście dba o to, aby w procesie wędzenia gorącym dymem buku i olchy nasze wędliny zyskiwały niepowtarzalny smak, subtelny aromat i piękną, złoto- brązową barwę.
Nasze kruche, jędrne, soczyste wędliny zadowalają gusta najbardziej wymagających smakoszy, przywołując wspomnienia niezapomnianych smaków z dzieciństwa.

Wytwarzamy żywność zdrową, smaczną, tradycyjną, zgodnie z najlepszymi tradycjami polskiej sztuki kulinarnej.
Firma Martika jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Wędzonych Tradycyjnie.
Od 2020 roku rozpoczęliśmy działalność w ramach sklepu internetowego, aby nasze wspaniałe, aromatyczne i zdrowe wędliny przypominające smaki z dzieciństwa mogły dotrzeć do każdego, komu leży na sercu jakość oraz smak wędlin.

Funkcjonowanie naszej firmy opiera się na prawdzie i rzetelności – wartościach ponadczasowych, które sprawiają, że zdecydowanie większe znaczenie ma dla nas jakość, a nie ilość wyprodukowanych wyrobów.
Możemy to robić, bo w naszej rodzinie przetrwała tradycja, ciągłość zawodu i dawna receptura tradycyjnego wyrobu wędlin.

Nasze wędliny wytwarzamy codziennie, a ich ilość, z uwagi na najważniejszą dla nas jakość, jest limitowana.

Realizując założenia społecznej odpowiedzialności biznesu, staramy się także nieść pomoc potrzebującym. Chcielibyśmy razem z Państwem dołożyć swoją cegiełkę uśmiechu dla każdego, kto tej pomocy potrzebuje. W związku z tym 5% ze sprzedaży naszych produktów przez internet, przeznaczamy na cele pomocowe. To Państwo decydujecie, komu potrzebna jest pomoc. Dla nas to może się wydawać mały gest, ale dla potrzebujących to bardzo wiele znaczy.
Stwórzmy razem jak najwięcej wspólnych cegiełek uśmiechu!