Smacznie i zdrowo z Martiką

W Martika wszystkie rodzaje wędlin wytwarzamy tylko z mięsa, które pochodzi od jednego, sprawdzonego hodowcy. Żeby było zdrowo, smacznie i jakościowo – dbamy o każdy etap produkcji, w tym o proces wędzenia naturalnym dymem. Nasze wędliny tradycyjne to nie tylko kiełbasa czy schab, to również kaszanka swojska bądź polędwiczka. Niezwykle zależy nam, aby dostarczane Państwu mięsa, były bez dodatków chemicznych (między innymi polepszaczy smaku czy sztucznych barwników). Zdrowie to podstawa, dlatego chcemy opowiedzieć o tym, jak najlepiej przyrządzić aromatyczny, acz pełnowartościowy posiłek – niezależnie od tego, czy dla jednej osoby, czy raczej dla całej rodziny!

Kaszanka swojska tradycyjna Martika

Kaszanka swojska tradycyjna to w rzeczy samej jeden z produktów, który wytwarzamy od 1998 roku. Wyrabiana wedle starej, sprawdzonej receptury – z kaszy jęczmiennej i wieprzowych płucek, skórek, okrawków mięsa wieprzowego i niesolonej krwi wieprzowej, ma niepowtarzalny smak. Przy wytwarzaniu kaszanki swojskiej, pilnujemy specjalnego procesu parzenia. Dzięki temu efekty są spektakularne! Dodatkową zaletą jest cena kaszanki, która wynosi 24.90 złotych za kilogram. To nie koniec! Wiecie, jak możecie interesująco przygotować kaszankę, aby zaskoczyła waszych gości? Oto parę pomysłów:

  • zapiekanka z kaszanki;
  • paszteciki z kaszanką;
  • rolada z indyka, nadziewana kaszanką;
  • kaszanka z cebulą i jabłkami;
  • jabłuszka z grilla z kaszanką;
  • zupa pomidorowa z dodatkiem kaszanki;
  • pierogi z kaszanką swojską.

A to tylko kilka z pomysłów! Możliwości jest nieskończenie wiele, warto więc ich poszukać i wypróbować. Pamiętacie, jak za dzieciaka chętnie zajadaliście kaszankę, którą na obiad zrobił tata? Albo taką z jajecznicą, którą mama uwielbiała robić na śniadanie? Jeśli nie, mogą Państwo odświeżyć sobie pamięć.

Tradycyjne wędliny w sklepie internetowym

Receptura, według której wyrabiamy tradycyjne wędliny, jest niezmienna od wielu lat. Przekazywana była z pokolenia na pokolenie. W naszym sklepie internetowym Martika, dostępnych jest sporo wędlin, z których mogą Państwo wybierać. Tworzymy je codziennie, więc ich ilość – z uwagi na najważniejszą dla nas jakość – jest limitowana, ale to nie znaczy, że jak coś raz się pojawiło, już tego nie będzie. Przeciwnie! W Martika polecamy zarówno kiełbasę, baleron, boczek czy polędwiczki, jak i wspomnianą kaszankę, pasztetową oraz salceson. Sami przekonajcie się, jaki smak jest najbardziej magiczny.