Od kilku lat przybywa osób, które mają stwierdzoną nietolerancję glutenu lub eliminują ten składnik ze swojego jadłospisu podążając za modą na produkty bezglutenowe. Każdy, kto jest na diecie bezglutenowej słyszał od swoich znajomych, rodziny czy kolegów z pracy, przecież to musi być okropne: “jak Ty możesz normalnie funkcjonować jedząc te paskudne bezglutenowe mięsa, wędliny, makarony, warzywa i owoce”? Oczywiście to MIT! Jedzenie bez glutenu wcale nie musi mieć gorszych walorów smakowych, o czym świadczą np. nasze pyszne wędliny bezglutenowe.

 

Prawdziwe wędliny bez glutenu – 100% pełni smaku 

 

Czym tak właściwie jest gluten? To substancja obecna w różnych zbożach: życie, pszenicy, jęczmieniu, owsie. Upraszczając, gluten jest mieszaniną białek, którą nie każdy organizm dobrze toleruje. Jednak chcąc wykluczyć z menu produkty zawierające gluten, nie musicie rezygnować z naszych wędlin. Już od ponad dwóch dekad produkujemy prawdziwe wędliny bez glutenu oraz bez żadnych ulepszaczy, mających zwiększyć objętość wyrobów lub podbić sztucznie ich smak i wygląd. Tzw. bezglutenowcy jedzą mogą jeść smaczne kiełbasy, boczki, kaszanki, szynki naszej produkcji bez obaw. Tak więc nic nie tracą w porównaniu do osób, które nie są diecie pozbawionej glutenu!

Dobra bezglutenowa wędlina, jest pełna smaku i aromatu, a zarazem jest pozbawiona glutenu. Jak to możliwe? Ciągle słyszymy to pytanie od wielu zdziwionych osób. A no tak, że na rynku są firmy, które produkują pyszną bezglutenową wędlinę pełną smaków i aromatów korzystając ze sprawdzonych, starych receptur i naturalnych składników. 

Jedną z takich firm, jest firma Martika – produkujemy tylko wędliny swojskie, tradycyjne, która ma w swojej ofercie wędliny również bezglutenowe. Nie tylko mają pyszny smak, zapach i aromat ale także bardzo dobry skład z 135g mięsa powstaje 100g wędliny!

Zapraszamy serdecznie do spróbowania naszych podkarpackich wędlin!