KASZANKA SWOJSKA, TRADYCYJNA

KASZANKA SWOJSKA, TRADYCYJNA
Nasza kaszanka wyrabiana jest wg tradycyjnej receptury z kaszy jęczmiennej oraz wieprzowych płucek, skórek, okrawków mięsa wieprzowego i niesolonej krwi wieprzowej. Swój niepowtarzalny smak nasza kaszanka zawdzięcza perfekcyjnie dobranym przyprawom i specjalnemu procesowi parzenia.

Po kilku latach nieobecności kaszanka ponownie odzyskuje należne jej miejsce na stołach smakoszy tradycyjnych wędlin. O tym, że kaszanka to wyjątkowy specjał pisał już sławny polski pamiętnikarz z okresu baroku, Jan Chryzostom Pasek. Po jego wyprawie do Danii, w jednej z ciekawostek kulinarnych pisał:

„Wołu, wieprza albo barana kiedy zabiją, to najmniejszej krople krwie nie zepsują, ale ją wytoczą w naczynie; namieszawszy w to krup jęczmiennych albo tatarczanych to tym kiszki owego bydlęcia nadzieją, razem w kotle uwarzą i osnują to wieńcem na wielkiej misie i tak to na stole stawiają przy każdom obiedzie i jedzą za wielki specyjał..”

Kaszankę tradycyjną (tak samo jak wszystkie nasze pozostałe wyroby) wytwarzamy wyłącznie z mięsa pochodzącego od tego samego, sprawdzonego hodowcy.

Nigdy nie używamy żadnych sztucznych barwników, polepszaczy smaku.